14 - Zespół Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego

Przejdź do treści

Menu główne:

O NAS
REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIUM ZA WYNIKI
W NAUCE LUB ZA OSIĄGNIĘCIASPORTOWE
W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM.K.I.GAŁCZYŃSKIEGO W BIELSKU-BIAŁEJ
W ROKU SZKOLNYM 2015-2016


1. Procedura udzielania stypendium za wyniki w nauce:

1). Do otrzymania stypendium za wyniki w nauce uprawniony jest uczeń, który uzyskał wysoką średnią ocen (średnia ocen: 4,75 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie) na zakończenie danego roku szkolnego, w którym przyznaje się stypendium.
2). Dyrektor szkoły powołuje komisję stypendialną, która po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego ustala średnią ocen warunkującą przyznanie stypendium - średnia ocen 4,75 oraz zachowanie wzorowe lub bardzo dobre.
3). Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce wychowawca klasy składa do komisji stypendialnej, która następnie przekazuje ten wniosek wraz ze swoją opinią dyrektorowi szkoły.
4). Uprawniony (wychowawca) może ubiegać się o przyznanie stypendium za wyniki w nauce nie wcześniej niż po ukończeniu pierwszego roku nauki w danym typie szkoły.
5). Stypendium za wyniki w nauce przyznaje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, w ramach środków przyznanych na ten cel w budżecie szkoły przez organ prowadzący.
6). Stypendium wypłacane jest raz w roku, a jego wysokość ustala dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii komisji stypendialnej i rady pedagogicznej oraz w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę. Zgodnie z ustawą wysokość stypendium nie może być wyższa niż dwukrotność kwoty zasiłku rodzinnego (ustawa o świadczeniach rodzinnych art.6 ust. 2 pkt 2).

2. Procedura udzielania stypendium za osiągnięcia sportowe:

1). Do otrzymania stypendium za osiągnięcia sportowe uprawniony jest uczeń, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu, co najmniej międzyszkolnym, oraz zachowanie wzorowe lub bardzo dobre.
2). Dyrektor szkoły powołuje komisję stypendialną.
3). Wniosek o przyznanie stypendium za osiągnięcia sportowe wychowawca klasy składa do komisji stypendialnej, która następnie przekazuje ten wniosek wraz ze swoją opinią dyrektorowi szkoły.
4). Uprawniony składa wniosek o przyznanie stypendium za osiągnięcia sportowe, nie wcześniej niż po ukończeniu pierwszego roku nauki w danym typie szkoły.
5). Stypendium za osiągnięcia sportowe przyznaje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, w ramach środków przyznanych przez organ prowadzący na ten cel w budżecie szkoły.
6).Stypendium wypłacane jest raz w roku, jego wysokość ustala dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii komisji stypendialnej i rady pedagogicznej oraz w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę. Zgodnie z ustawą wysokość stypendium nie może być wyższa niż dwukrotność kwoty zasiłku rodzinnego ( ustawa o świadczeniach rodzinnych art.6 ust.2 pkt 2).


3.Procedura udzielania stypendium za osiągnięcia w konkursach plastycznych, artystycznych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim , umiarkowanym i znacznym .

1). ) Do otrzymania stypendium za osiągnięcia w konkursach plastycznych uprawniony jest uczeń, który uzyskał, co najmniej dwa wyróżnienia w konkursach artystycznych na szczeblu, co najmniej wojewódzkim w trakcie edukacji.
2). Dyrektor szkoły powołuje komisję stypendialną.
3). Wniosek o przyznanie stypendium za osiągnięcia w konkursach artystycznych, plastycznych wychowawca klasy składa do komisji stypendialnej, która następnie przekazuje ten wniosek wraz ze swoją opinią dyrektorowi szkoły.
4). Uprawniony składa wniosek o przyznanie stypendium za osiągnięcia w konkursach artystycznych, plastycznych nie wcześniej ,niż po ukończeniu pierwszego roku nauki w danym typie szkoły.
5). Stypendium za osiągnięcia w konkursach artystycznych, plastycznych przyznaje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej w ramach środków przyznanych przez organ prowadzący na ten cel w budżecie szkoły.
6). Stypendium wypłacane jest raz w roku, jego wysokość ustala dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii komisji stypendialnej i rady pedagogicznej oraz w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę. Zgodnie z ustawą wysokość stypendium nie może być wyższa niż dwukrotność kwoty zasiłku rodzinnego ( ustawa o świadczeniach rodzinnych art.6 ust.2 pkt 2).

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego