Młodzież ze Szkolnego Koła PTT
„Diablak” nie tylko dobrze się bawi podczas wycieczek w górach (nawet
przy deszczowej pogodzie), ale także włącza się w działania ekologiczne.
W ubiegłą sobotę, 16 maja wzięliśmy udział w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT. Babia Góra”.
Do sprzątania wybraliśmy piękną trasę z Przełęczy Krowiarki do
schroniska na Markowych Szczawinach i dalej do Zawoi Markowej. Wycieczka
odbyła się pod opieką przewodnika beskidzkiego. Wszystkie śmieci
zebraliśmy (używając oczywiście rękawic ochronnych) do specjalnych
worków i znieśliśmy na miejsce zbiórki, skąd zostały zabrane do
utylizacji. Akację zakończyliśmy wspólnym spotkaniem dla uczestników
imprezy i pieczeniem kiełbasek na ognisku.