W sobotę, 7 marca młodzież ze Szkolnego Koła PTT „Diablak” wyruszyła na Magurkę. Wybraliśmy dość wymagające podejście czerwonym szlakiem spod Stalownika. Po dotarciu do Chatki na Rogaczu zrobiliśmy przerwę śniadaniową, by wzmocnić siły oraz podziwiać przepiękny widok na Szyndzielnię i Skrzyczne pokryte jeszcze śniegiem. Po tej przerwie w wędrówce z energią ruszyliśmy dalej. Pogoda była piękna, więc gdy dotarliśmy na szczyt, mogliśmy odpoczywać przed schroniskiem, ciesząc się marcowym słońcem. W drogę powrotną ruszyliśmy dalej szlakiem czerwonym, doszliśmy do Przełęczy pod Łysą, gdzie skręciliśmy na szlak czarny, który doprowadził nas do miejsca skąd wyruszaliśmy. To było kolejne, udane wyjście!