19.03.2026r. w naszej szkole przeprowadzono IV Międzyszkolny Turniej Koszykówki. W zawodach uczestniczyło 42 zawodników z Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Wadowic i Bielska-Białej. W pierwszej fazie turnieju mecze były rozgrywane w dwóch grupach eliminacyjnych, które wyłoniły cztery najlepsze drużyny. Grały one w dalszym etapie systemem „pucharowym” o pierwsze cztery miejsca w turnieju. Ekipy, które odpadły w fazie grupowej miały możliwość gry o pozostałe miejsca w zawodach.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Zespół Szkół im K.I. Gałczyńskiego z Bielsku-Białej.
II miejsce - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo–Rewalidacyjnych z Cieszyna
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 39 z Bielska-Białej
Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca w zawodach zostały uhonorowane medalami, dyplomami i statuetkami. Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymały również ekipy, które zajęły dalsze pozycje w turnieju. Dwie jedyne zawodniczki biorące udział w rozgrywkach zostały nagrodzone statuetkami.
FUNDATOREM NAGRÓD BYŁ WYDZIAŁ EDUKACJI I SPORTU W BIELSKU-BIAŁEJ.
SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY:
Jakub Urlich
Daniel Stwora
Patryk Kowalczyk
Timotheus Frȍhling
Sebastian Gnela
Bartłomiej Grzybowski
Kyrylo Tymoshchuk
Pomoc w organizacji: Karolina Jodłowiec, Nikola Mikulewicz, Mirosław Mesjasz, Szymon Malec.
Sędzia numeracyjny: Maja Motal
Gratulujemy zawodnikom wszystkich drużyn ogromnego zaangażowania i postawy sportowej.