Nasze Szkolne Koło PTT „Diablak” znów w drodze! 15 listopada
ruszyliśmy na Szyndzielnię, licząc, że w trakcie przeglądu kolejki
linowej w schronisku będzie mniej ludzi, niż zwykle. Tego dnia nie było
słońca, ale pogoda nam sprzyjała – nie padało, nie było wiatru i
panowała dość wysoka temperatura. Przeszliśmy trasę z Bystrej Śląskiej
przez Przełęcz Kołowrót, aż na szczyt Szyndzielni. Po jego
udaliśmy się do schroniska, by się rozgrzać gorącą herbatą lub kawą i
skosztować pysznej szarlotki, która w tym roku zdobyła I miejsce w
konkursie na Najlepszą Szarlotkę Górską:) podczas 30. Festiwalu
Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.