Szkolne
Koło PTT „Diablak” - wycieczka w Tatry (Hala Gąsienicowa/Czarny Staw
Gąsienicowy)
Szkolne Koło PTT „Diablak”
mocnym akcentem rozpoczęło rok szkolny 2025/26. Przy współpracy z Oddziałem PTT
w Bielsku-Białej zorganizowaliśmy wycieczkę w Tatry. Do uczestnictwa w
wyjeździe zaprosiliśmy zaprzyjaźnione SK PTT „Górskie Bratki” z SP nr 17 oraz innych
miłośników górskich wypraw z naszego miasta.
Wczesnym rankiem wyjechaliśmy
busem z Bielska-Białej do Zakopanego i dalej do Kuźnic. Skąd ruszyliśmy
niebieskim szlakiem przez Boczań na Halę Gąsienicową. Pogoda nam dopisała, więc
po drodze towarzyszyła nam zachwycająca górska panorama. Otrzymaliśmy od natury
również inne bonusy. Mogliśmy obserwować na żywo zwierzęta zamieszkujące
Tatrzański Park Narodowy: spokojnie skubiącego trawę koziołka sarny,
biegającego lisa i pływające po stawie kaczki.
Po dotarciu do schroniska
Murowaniec część grupy pozostała w nim, aby odpocząć po trudach wędrówki.
Pozostali piechurzy, którzy zachowali więcej sił, ruszyli dalej, by dotrzeć
kamienną ścieżką do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Wspaniałe widoki
zrekompensowały nam ten dodatkowy wysiłek! Po zejściu do schroniska
i krótkim odpoczynku ruszyliśmy już całą grupą do Kuźnic, tym razem
wybierając szlak żółty przez Jaworzynkę. Stąd czekało nas jeszcze tylko krótkie
przejście do busa i powrotna podróż do Bielska-Białej.