tatry - Zespół Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA SZKOŁY
Szkolne Koło PTT „Diablak” - wycieczka w Tatry (Hala Gąsienicowa/Czarny Staw Gąsienicowy)
Szkolne Koło PTT „Diablak” mocnym akcentem rozpoczęło rok szkolny 2025/26. Przy współpracy z Oddziałem PTT w Bielsku-Białej zorganizowaliśmy wycieczkę w Tatry. Do uczestnictwa w wyjeździe zaprosiliśmy zaprzyjaźnione SK PTT „Górskie Bratki” z SP nr 17 oraz innych miłośników górskich wypraw z naszego miasta.
Wczesnym rankiem wyjechaliśmy busem z Bielska-Białej do Zakopanego i dalej do Kuźnic. Skąd ruszyliśmy niebieskim szlakiem przez Boczań na Halę Gąsienicową. Pogoda nam dopisała, więc po drodze towarzyszyła nam zachwycająca górska panorama. Otrzymaliśmy od natury również inne bonusy. Mogliśmy obserwować na żywo zwierzęta zamieszkujące Tatrzański Park Narodowy: spokojnie skubiącego trawę koziołka sarny, biegającego lisa i pływające po stawie kaczki.
Po dotarciu do schroniska Murowaniec część grupy pozostała w nim, aby odpocząć po trudach wędrówki. Pozostali piechurzy, którzy zachowali więcej sił, ruszyli dalej, by dotrzeć kamienną ścieżką do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Wspaniałe widoki zrekompensowały nam ten dodatkowy wysiłek! Po zejściu do schroniska i krótkim odpoczynku ruszyliśmy już całą grupą do Kuźnic, tym razem wybierając szlak żółty przez Jaworzynkę. Stąd czekało nas jeszcze tylko krótkie przejście do busa i powrotna podróż do Bielska-Białej.
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego