W sobotę, 25 kwietnia, młodzież ze Szkolnego Koła PTT „Diablak” wzięła
udział w wycieczce górskiej organizowanej przez Oddział PTT w
Bielsku-Białej. Tym razem wyruszyliśmy w Gorce, by zdobyć najwyższy
szczyt tego pasma, Turbacz. Trasa była długa i wymagająca. Mimo to
wszyscy wspaniale sobie poradzili! Po drodze pan przewodnik przekazał
nam wiele ciekawych informacji dotyczących Gorczańskiego Parku
Narodowego. Nagrodą za wysiłek były przepiękne widoki na Beskidy i
Tatry, dotarcie do położonego najwyżej w Polsce obserwatorium
astronomicznego na Suchorze, a przede wszystkim satysfakcja z pokonania
własnych słabości.