W 2026 roku nasza szkoła po raz pierwszy aktywnie się włączyła w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. Nauczyciele zakupili produkty, z których uczniowie w czasie warsztatów szkolnych upiekli pyszne ciasteczka owsiane oraz mieszankę ciasteczek kruchych i z ciasta francuskiego. Pięknie zapakowane trafiły do bielskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, z którym współpracujemy. Przedstawiciele PTT kwestowali 25 stycznia 2026 roku w schronisku na Hali Lipowskiej. Nasze ciasteczka cieszyły się wielkim powodzeniem. Ich sprzedaż przyczyniła się do pozyskania środków finansowych, które posłużą diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów, zgodnie z tegorocznym hasłem WOŚP „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.
Wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w przygotowanie wypieków oraz przedstawicielom PTT serdecznie dziękujemy:)