festiwaltworczosciartystycznej - Zespół Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA SZKOŁY
W dniu 18 października 2018 roku w Domu Kultury w Lipniku odbył się XIII Festiwal Twórczości Artystycznej z udziałem osób niepełnosprawnych pod Honorowym Patronatem Dyrekcji Domu Kultury Lipnik w Bielsku-Białej. Głównym Organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Port – warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielsku-Białej.
Celem festiwalu była prezentacja twórczości teatralnej i muzycznej, szeroko pojętej integracji oraz przedstawienie działań terapeutycznych podejmowanych przez pedagogów, instruktorów terapii zajęciowej i terapeutów. Tegoroczny festiwal był formą prezentacji – przeglądu form artystycznych a nie konkursem.
Nasza szkoła miała ogromną przyjemność uczestniczenia w tym wydarzeniu prezentując inscenizację pt.: „Skrzynia skarbów”. Uczniowie swoim występem chcieli zwrócić uwagę widzów na prawdziwe skarby, które często skrywamy na dnie swojego serca. Są nimi nasze pasje, talenty, umiejętności. Podsumowaniem występu był wiersz ks. J. Twardowskiego pt: „Sprawiedliwość” przepięknie recytowany przez naszą uczennicę Joannę Hulbój, wyróżnioną w konkursie recytatorskim „PROTEUS”.
Podczas tegorocznego festiwalu mieliśmy możliwość zapoznania się z różnymi formami twórczości artystycznej takimi jak: inscenizacje teatralne, recytacje, śpiew, taniec. Prezentacje artystów ożywały na scenie dzięki barwnym kostiumom i pomysłowym dekoracjom. Całość dopełniały nietuzinkowe występy, w których wszyscy artyści zaprezentowali swoje wspaniałe zdolności artystyczne.
Pięknym i jakże miłym akcentem był występ naszej absolwentki Martyny Pasierbek, która zaprezentowała kilka ciekawych utworów czarując publiczność swoim głosem.

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego